تبلیغات
از همه جا داریم واستون !! - روز کتاب خوانی؟؟؟!!!! بی درنگ ....!!!!
http://www.xum.ir/images/2014/10/19/KETAB.jpg

متن در ادامه مطب
.
.
.

درووود بر 3 درصد جمعیت کتاب خون که اونم وجودشون معلوم نیست!!! منبع : http://jahannews.com


به گزارش مهر، منصور واعظی دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی ایران عصر دیروز چهارشنبه 16 اردیبهشت در نشست "الگوی مصرف کتاب در ایران، آسیب شناسی " که در سرای اهل قلم مستقر در نمایشگاه کتاب برگزار شد گفت: سال گذشته موضوع مطالعه و ارتقای فرهنگ کتابخوانی مفید را اصلی ترین هدف خود قرار دادیم و تصمیم گرفتیم تا وضعیت کتابخوانی را به صورت علمی بسنجیم.

 

وی افزود: همه سنجشهایی که تا کنون درباره کتابخوانی شده بود نشان می‌داد که افراد تنها بر اساس حدس و گمان خود درباره این این امر صحبت می‌کنند درحالی که سنجش آمار کتابخوانی نیازمند یک کار دقیق و کارشناسانه است.

 

فقط سه درصد خطا!!!!!!!!!

 

واعظی در ادامه تصریح کرد: سنجش کتابخوانی که نشان داد هر ایرانی به طور متوسط 18 دقیقه مطالعه دارد(!) حاصل همین تحقیقات بود که سال گذشته از زبان وزیر فرهنگ و ارشاد اعلام شد. جامعه آماری دراین سنجش که دقیقترین شیوه سنجش کتابخوانی از گذشته تا به حال است افراد 12 سال به بالا که ساکن ایران بودند تعیین شد و پس از سنجش نتایج با استفاده از نرم افزار spss ارزیابی شد که نتیجه استنباط نشان داد در این سنجش سه درصد احتمال خطا وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: افراد نمونه که از این جامعه آماری انتخاب شد دو هزار و 29 نفر بودند که نمونه به صورت چند مرحله ای در آذر و آبان ماه سال گذشته انجام شد و موضوع سنجش مطالعه در ایران به سه دسته تقسیم شد، اول سنجش میزان کتاب و کتابخوانی در ایران، دوم مطالعه روزنامه در ایران و سوم مطالعه نشریات غیر روزنامه‌ای در ایران بود. ما مطالعات درسی را از این سنجش جدا کردیم.

 

دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی ایران در ادامه گفت: نتایج این نظرسنجی نشان داد که متوسط مطالعه غیردرسی هر ایرانی روزانه 18 دقیقه است که این مطالعه روزانه در میان افراد باسواد 22 دقیقه و در میان کسانی که اهل مطالعه‌هستند، 39 دقیقه است
نظردهی در حالت " آزاد "  است لطفا نظراتتون رو در کامنت قرار بدین ..طبقه بندی: دیگز،
برچسب ها: جمعیت افراد کتاب خوان، درصد افراد کتاب خوان، کتاب و کتاب خوانی، 24 آبان، روز کتاب خوانی، مقاله درباره روز کتاب خوانی،

تاریخ : پنجشنبه بیست و دوم آبان 1393 | 04:30 قبل از ظهر | نویسنده : Kiyan Kiyanmehr | نظرات

  • paper | خرید بک لینک | خرید بک لینک